Pierwsze tegoroczne działania stowarzyszenia

Tegoroczne działania stowarzyszenia zaczęły się od zorganizowania zawodów Łosoś Drawy , która to impreza jest najważniejszą imprezą organizowaną przez stowarzyszenie. Po zawodach wiele otrzymaliśmy ciepłych słów więc tym bardziej jest nam miło. Przypomnę, że na zawodach zebraliśmy z licytacji 44100zł za co bardzo dziękujmy .  

Po zawodach pierwszym naszym działaniem było inkubacja ikry pstrąga potokowego w inkubatorach w dorzeczu Drawy oraz Bukówki. Ikra pochodziła z ośrodka zarybieniowego w Damnicy , który działa w Okręgu PZW w Słupsku.  Zakupiliśmy zaoczkowanej ikry za kwotę 3300zł co dało ponad 46000 sztuk ziaren ikry. Umieściliśmy tę ikrę w 10 inkubatorach, które w ilości 6 sztuk umieściliśmy w rzece Bukówce zaś 4 sztuki umieściliśmy w rzece Korytnicy.  Inkubacja ikry trwała ponad trzy tygodnie . Co z tego wyszło zamieścimy w materiale filmowym.  Środki na ten cel pochodziły ze środków z licytacji. 

Z naszych działań , które chcielibyśmy w roku 2023 wykonać to w maju zarybienie jelcem. No i może jakaś niespodzianka odbędzie się wkrótce. Serdecznie pozdrawiamy.  Oczywiście jeszcze przed nami sprzątanie Drawy . O wszystkim będziemy informować na stronie jak i fb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *